AKTUALITY

SPRINGJOB

Křivoklátsko

  • dobrovolnická pomoc mladých ve věku 12–18 let
  • důchodcům, obci, nemocným atd. při drobných pracích kolem domu, na zahradě
  • pomůžeme natřít plot, naštípat a srovnat dřevo, umýt okna, posekat trávu, ukliditPozvánka na 42. konferenci 

Člověk a média

Představuje umělá inteligence existenční riziko, nebo je skvělým nástrojem? Jaké jsou její etické problémy? Přijďte si poslechnout pozoruhodné hosty a můžete se dozvědět odpovědi na výše zmíněné otázky, nebo položit pro hosty svoji otázku.

Prosíme o přihlášení na 

https://www.clovekamedia.cz

Up2Me


Projekt pro osobnostní formaci dětí nazvaný Up2Me, "je to na mně" odpovídá na současné potřeby dětí a rodičů. Na jaře se otevírá jedinečná příležitost více se o projektu dovědět prostřednictvím mezinárodní školy, která bude probíhat od 5. do 7. dubna přes platformu Zoom.

Zvány jsou manželské páry, případně ti, kteří tomuto projektu chtějí napomáhat nebo se o něm více dovědět. Překlad je zajištěn.

Další navazující část školy proběhne prezenčně v termínu od 26. do 28. dubna 2024 v Poutním domě v Králíkách ve východních Čechách. Ta je učena už výhradně pro budoucí tutory – manželské páry, kterým "hoří srdce" pro dospívající, mají chuť a sílu se jim aktivně věnovat a jsou vyslány nějakým farním společenstvím, řádem, či hnutím.

Přihlašování do 29. března 2024 na tomto linku:

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=D67Qz4iyE0eBgqqII8snG6QakCXP2YRCu0_pxXoOzAFUOEJBVFJDWlQyU1NIOUc0SE9BTVZMQTJNMi4u

nebo

https://forms.office.com/e/qwHTSFkr4r

Poplatek za účast činí 15 euro a je možné jej zaplatit na tento bankovní účet:

IBAN: IT28U0503421900000000010118

Do zprávy pro příjemce prosím napište: Scuola Up2Me 2024 a Vaše jména a příjmení

Up2Me

Mezinárodní setkání mladých

Proti Proudu 

Zažiješ dny, na které nezapomeneš, protože budou jiné než ty před tím. Jít proti proudu není nikdy snadné, ale dává zakusit, že život má smysl a náboj. Jít proti proudu v každodenním životě podle evangelia, ať žijeme v jakékoli části světa: to je program mezinárodního setkání mládeže v Praze, které se koná od 25. 10. do 29. 10. Čekají tě zajímavá témata, osobní rozhovory, nová přátelství, poznávání krásy Prahy jinak než jako turista a mnoho dalšího a to všechno.


Děkujeme za finanční podporu organizaci Renovabis.

SUMMER JOB 2023


Da­tum a mís­to le­toš­ní­ho roč­ní­ku je ofi­ci­ál­ní.

2.-9. července bu­de­me po­má­hat ve Šluk­nov­ském vý­běž­ku. Kon­krét­ně tře­ba v Krásné Lípě, Dolní Poustevně a oko­lí.

Při­hla­šo­vá­ní účast­ní­ků 8. květ­na ve 20:00!

Prosíme o online přihlášení na stránkách https://summerjob.eu

ŠKOLA RODIN 2023–2024

13. – 19. 8. 2023  Milé rodiny, rádi bychom Vás pozvali na letní školu "Nových rodin" (tzn. rodin žijících spiritualitu jednoty Hnutí fokoláre)

Není to škola pouze pro mladé rodiny po svatbě. Do této školy pořádané pravidelně Hnutím fokoláre zveme rodiny, které mají zkušenost se životem ve společenství rodin, anebo mají nějakou zkušenost se spiritualitou jednoty Hnutí fokoláre a mají touhu ji více objevit a žít ve společenství rodin.

Naší snahou je též posílení vztahů mezi manželi a v rodině, a často toto prohloubení i zakoušíme. Zveme rodiče i s dětmi, dokonce jako doprovod na školu Nových rodin jsou zváni i prarodiče nebo tety…, kteří mohou pomoct s hlídáním malých dětí. Místo konání a ubytování: Zámek Štěkeň (Klášter řádových sester), Pokud máte (alespoň předběžný) zájem se školy rodin zúčastnit, dejte nám to vědět co nejdříve na e-mail mar.furstova@seznam.cz nejpozději však do 31. 3. 2023. Napište nám prosím počet dospělých a dětí a kontaktní telefon. Kdybyste měli jakékoliv dotazy, klidně se ozvěte mailem (viz výše) nebo telefonicky na +420 724 560 040

Po uzavření přihlášek Vám zašleme přihlašovací formulář a podrobné informace ke škole.

PROJECT ERASMUS+  

The first of May 2022 the Pontes with collaboration with our partners from Hungary and Romania are pronouncing with great enthusiasms the first project Erasmus plus Small-scale partnerships in youth in collaboration with our partners: UJ VAROS ALAPITVANY from Hungary and Asociatia Opera preasfintei Maria - Miscarea Focolarelor from Romania.

The title is: Let's work, learn and grow together for a more united Europe! We are ready to leave footprints by travelling towards active citizenship of youth working camps and living EU values by experiencing the real fulfilment of young people.

We are all looking forward for next 10 months building together new relationships, promote EU values through volunteers work, educational trainings, EU Youth Summit and many other adventures to spread up the solidarity, values and other positive emotions specially in the time that we are living in Eastern Europe. We are thanking for all help and collaboration Dům zahraniční spolupráce and all that are giving us the support and help.